Patalpų vėdinimo būtinybė

DUK » Patalpų vėdinimo būtinybė

Dauguma žmonių 50‑70 % paros laiko praleidžia namuose, jei įskaičiuosime ir darbo vietą, apie 80‑90 % visos paros laiko praleidžia uždarose patalpose. Patalpų oro kokybė yra vienas pagrindinių veiksnių sukurti sveikam klimatui tiek gyvenamosiose, tiek ir darbo patalpose.

Kad nesikauptų kenksmingos medžiagos ir drėgmė būtina patalpas vėdinti.

Mes siūlome Jums patį geriausią vėdinimo būdą – tai ventiliacinės orlaidės. Orlaidės tinka PVC, mediniams ir aliumininiams langams.

Kokią vėdinimo sistemą rinksis būsto savininkas, priklauso nuo jo finansinių galimybių ir asmeninių poreikių. Tačiau pravartu žinoti, kad ji turi atitikti du pagrindinius reikalavimus – galimybę greitai išvėdinti patalpas ir galimybę lėtai, bet nuolat (be skersvėjų) vėdinti patalpas.

Aišku, kad atsisakius vėdinimo, deguonies stoka negręsia, bet žmogus iškvepia vandens garus, prakaituoja, ruošia maistą, iš plastikų, iš dažų išsiskiria cheminės medžiagos. Šios medžiagos yra neišvengiamos, tačiau patalpų ore jų neturi būti perdaug, jos kaupiasi prastai vėdinamame bute.  Per drėgnas patalpų oras skatina pelėsių, grybelių ir kitokių mikroorganizmų dauginimąsi. Tie mikroorganizmai patys išskiria kenksmingas medžiagas, o nugaišę ir padžiuvę sklando kaip dulkės, mes jas įkvepiame. Buto oro užterštumas yra viena iš alerginių susirgimų gausėjimo priežasčių. Kuo kvėpuojame, tokia ir sveikata.

Taigi yra dvi priežastys, kodėl reikia vėdinti:

  1. Kad patalpų ore nesikauptų kenksmingos medžiagos.
  2. Kad patalpose nebūtų perdrėgna.